Notice: Undefined index: lang in /var/www/airlask0/data/www/effecter.eu/index.php on line 32
Kodėl verta rinktis EFFECTER rekuperatorius? - EFFECTER - ekstra klasės kokybiška ir patikima vėdinimo įranga. Rekuperacinės vėdinimo sistemos su šilumos ir dregmės rekuperaciją. Rekuperatoriai.

Kodėl verta rinktis EFFECTER rekuperatorius?


Vėdinimo sistemos, sukurtos oro šilumokaičių EFFECTER pagrindu, yra skirtos žmonėms, norintiems, kad jų patalpose panaudotas oras būtų greitai ir efektyviai pakeistas  šviežiu, išvalytu oru iš lauko.

Ir ne nedideliais kiekiais, kas įprastai įmanoma, naudojant decentralizuotus vėdinimo įrenginius atskirose patalpose, su „kukliu“  30-45 dB triukšmo lygiu ir kurių našumas tesiekia 30-100 kubinių metrų.

Mūsų įrenginiai skirti žmonėms, norintiems gauti į miegamąją patalpą mažiausiai 60 kubinių metrų gryno oro per valandą vienam asmeniui (toks reikalavimas nustatytas higienos normoje ir taikomas, pvz., vienai darbo vietai ar vienam kavinės darbuotojui ar lankytojui) ir net norintiems efektyviau šalinti dulkes su išmetamu oru, kad jos nebe taip efektingai skraidytų po kambarį saulės spinduliuose.

 Jam reikalingas ne kambarinis modelis ir įvairūs oro tiekimo vožtuvai, užšąlantys, kai lauko temperatūra siekia -10 ° C, o ir prie galimų pas mus žemų temperatūrų (-25 ° C ÷ 30 ° C, ir net -35 ° C) puikiai veikiantis įrenginys.

Mūsų įrenginiuose naudojami šilumokaičiai EFFECTER garantuoja, kad vienas iš pagrindinių mūsų klientų pageidavimų – tylus oro keitimas - bus įvykdytas. 

Pilnavertė centralizuota oro tiekimo-šalinimo ventiliacijos versija su oro šilumos ir drėgmės rekuperatoriumi EFFECTER, montuojama kokioje nors pagalbinėje patalpoje su prijungtais SonoDEC tipo (Olandija) ortakiais (su šilumos ir garso izoliacija, spiraliniais metaliniais ilgose ar vertikaliose sekcijose arba, jei trūksta vietos palubėje, plokščiais ortakiais  iš štampuoto stiklo audinio, apklijuoto specialiu garsą slopinančiu audiniu (Isover tipo)) ir oro paskirstymo taškais su reguliuojamomis grotelėmis NOVA-A arba difuzoriais SystemAir – šiuo metu yra geriausias sprendimas, siekiant minimalių eksploatavimo išlaidų ir pageidaujant maksimalaus komforto bei sveiko patalpų mikroklimato.

SchemaAtkreipiame dėmesį, kad primygtinai rekomenduojama įrengti vieną (o dar geriau – kelis) šviežio oro pritekėjimo taškus (įprastai – virš langų) ir tiek pat (arba vieną, bet suminio skersmens) su dulkėmis ir kvapais išsiurbiamo oro taškų..

EFFECTER rekuperatoriuose yra naudojami membraninio tipo šilumokaičiai,  atgal į patalpą grąžinantys  ne tik šilumą, bet ir iki 85% drėgmės. O tai sąlygoja sveiką patalpų mikroklimatą žiemą ir žymiai sumažina drėkinimo išlaidas, nes yra išsaugomas nustatytas drėgmės lygis.

Įprastuose rotorinio tipo rekuperatoriuose ar su įprastu metaliniu šilumokaičiu visa drėgmė išmetama į lauką.  

Išimtis yra speciali rotorinių šilumokaičių modifikacija, pakankamai retai sutinkama mūsų rinkoje, kurios būgnas padengtas higroskopiška danga, padedančia sugrąžinti apie 30-40% drėgmės. 

Rekuperatorių EFFECTER konstrukcijoje naudojamas ne vienas, o trys šilumokaičiai. Tai leidžia išvengti vienoje šilumokaičio kasetėje lauko oro srauto su temperatūra, siekiančia -30 ° C susitikimo su  ištraukiamo, drėgmės prisotinto,  oro srauto su + 20 ° C temperatūra,  tokiu būdu pasiekiant EFFECTER ventiliacijos įrenginių aukštą atsparumą šalčiui iki  -35°С. 

Kitų gamintojų centralizuotuose oro tiekimo-šalinimo įrenginiuose su šilumos rekuperacija garantuojamas stabilus veikimas be užšalimo, kai maksimali aplinkos temperatūra neviršija -15°C, ko visiškai pakanka Vakarų Europos šalyse.  

EFFECTER rekuperatoriaus šilumokaičio kasečių gamyboje naudojama itin plona garui pralaidi 28 mikronų storio membrana, turinti specialiųjų savybių ekstremaliose situacijose (pvz., esant didelei drėgmei ar šalčiui, nepermirksta ir netrūkinėja, o, priešingai, stiprėja ir įsitempia). 

Itin plonos membranos storis ir padidintos šilumokaičio kasetės leidžia pasiekti maksimalų šilumos perdavimo plotą (pastarasis nurodomas kiekvieno modelio aprašyme) ir sumažinti oro greitį šilumokaityje, o tai garantuoja itin aukštą sklandžios ir tolygios šilumos ir drėgmės rekuperacijos efektyvumą.  

Priklausomai nuo naudojamų technologijų, daugumos siūlomų rekuperatorių gamintojai deklaruoja jų 50-77% efektyvumą, darbo diapazone + 20°C ÷ 0°C (kai šilumokaitis metalinis) arba + 20°C ÷ -15°C (kai šilumokaitis rotorinis arba viengubas garams pralaidus). EFFECTER rekuperatorių šilumos grąžos efektyvumas 80-95% darbo diapazone + 20°C ÷ -35°C.  

Rekuperatorių EFFECTER konstrukcijoje nėra judančių dalių, oro srautai atskirti ir nesusimaišo.

Rotorinių rekuperatorių centrinėje dalyje įrengtas judantis elektra varomas būgnas iš aliuminio folijos sumaišo iki 3% oro srautų, todėl į patalpą gali būti perduodami kvapai, o, lauko temperatūrai esant apie -10°C, ant plaušelių, kurie atskiria oro srautus, formuojasi  ledo kristalai, besiliečiantys su judančiu aliuminio folijos būgnu ir todėl skleidžiantys skambėjimo garsą.  

EFFECTER oro tiekimo-šalinimo ventiliacijos įrenginiuose su šilumos ir drėgmės rekuperacija  nesusidaro kondensatas, ir todėl nereikalinga jo šalinimo sistema. Tai leidžia juos montuoti bet kurioje plokštumoje ar net kampu į plokštumą.  

Dėl tos pačios priežasties nekyla pavojus, kad rekuperatoriaus "kanalizacijos" sistema taps ne visada taikiai sugyvenančių su žmonėmis įvairių gyvų kultūrų prieglobsčiu.

Rekuperatoriai, kuriems reikalinga kondensato šalinimo sistema, - su metaliniais šilumokaičiais -skirstomi į horizontalius, vertikalius ir viršlubinius modelius. 

EFFECTER įrenginiuose naudojami Europoje pirmaujančios ventiliatorių gamintojos EBM PAPST (Vokietija) EC varikliai, kurių technologija specialių elektroninių sprendimų pagalba emuliuoja trifazį variklio apvijų maitinimą, kai yra pajungta viena  fazė. 

Tai leidžia žymiai padidinti ventiliatorių našumą ir slėgį, sutaupant iki 50% elektros energijos, lyginant su tradiciniais asinchroniniais varikliais.  

Taip pat įrenginiai su įmontuotais EC ventiliatoriais kelia daug mažiau triukšmo, nes, jiems dirbant, jo praktiškai nesigirdi. 

EFFECTER oro rekuperatoriai turi aukštas slėgio charakteristikas. Pavyzdžiui, modelio EC-350V3 našumas yra 350 m3/val., kai slėgis 166 Pa, o modelio EC-750V3 - 700 m3/val., kai slėgis 144 Pa.

Kartais šilumos rekuperacijos įrenginių gamintojai deklaruoja savo oro tiekimo-šalinimo ventiliacijos  įrenginių našumą iki 700 m3/val., o toks našumas pasiekiamas tik prie 0 Pa, t.y., be apkrovos.  

Bet, jeigu šis rekuperatorius bus apkrautas standartiniais ortakiais, pavyzdžiui, 3-kambarių bute, kai aerodinaminis pasipriešinimas 150÷200 Pa, tikrasis tokio rekuperatoriaus efektyvumas bus tik 400 m3/val. Tokią informaciją rodo įrenginio našumo diagrama jo aprašyme . 

Renkantis ventiliacijos įrenginį, reikia būti labai apdairiam.

Negalima leisti, kad dėmesį užliūliuotų žodžiai "šiuolaikiniai energiją taupantys sprendimai", "subtilus dizainas", "beveik begarsis veikimas" ir t.t., nes priešingu atveju gali nemaloniai nustebinti įsigytas įrenginys su  8-9 kW elektriniu šildytuvu per mažame plono, nepatvaraus, prastai izoliuoto korpuso ventiliacijos įrenginyje, kurio našumas  600÷700 m3/val. ir kuris taupys energiją ir tyliai veiks tik budėjimo režime.

Tik gerai žinomi Vokietijos gamintojai, siūlantys į sieną įmontuojamus apie 100 m3/val. našumo rekuperatorius, naudojimo instrukcijose sąžiningai įspėja, kad etatinis(?) ir tylus rekuperatoriaus darbo režimas yra dirbant 30% našumu, o esant  kokiai nors neįprastai situacijai (pavyzdžiui, kai lauko temperatūra Miunchene žemiau -10 ° C) suveikia „protinga“ elektronika ir išjungia prietaisą.  

 

Reikia pabrėžti, kad mažiausias ventiliacijos įrenginio, skirto Baltijos regionui, korpuso storis, montuojant įrenginį patalpoje ir naudojant sienelių vidinei šilumos izoliacijai medžiagas PUR arba PIR tipo su minimaliu šilumos laidumu, yra 40 mm.  

Visos aukščiau aprašytos technologinės ir konstrukcinės savybės bendrai lemia pastovų 80÷95% rekuperacijos  efektyvumo koeficientą, tiesiogiai priklausantį nuo temperatūros ir drėgmės sąlygų lauke ir patalpose.  

Minimalus 80% rekuperacijos lygis reiškia, kad, lauko temperatūrai esant -24°C, o kambario + 20°C, tiekiamo oro, šildomo rekuperatoriaus EFFECTER trigubame šilumokaityje, temperatūra bus 13°C. 

Tai reiškia, kad standartinėje EFFECTER rekuperatorių komplektacijoje oro šildymui nenaudojami vandens ar elektros kaloriferiai. 

 Ir ši taisyklė galioja bet kokio našumo modeliui, nuo 160 iki 5000 m3/val.

Kadangi amžinojo variklio nėra, akivaizdu, kad rekuperacijos efektyvumas, esant žemai lauko temperatūrai, mažėja, nes reikia perkelti vis didesnį šilumos kiekį  iš šalinamo oro srauto į tiekiamą.  

Tačiau, norint naudoti EFFECTER oro tiekimo-šalinimo ventiliacijos įrenginius organizuojant, pavyzdžiui, daugkartinę oro apykaitą kazino patalpose, integruota EFFECTER rekuperatorių automatika pagal nutylėjimą leidžia valdyti du išorinius elektrinius mažos galios kaloriferius iki 1,2 kW, gebančius pakelti temperatūrą keletu °C, arba reikia užsakyti papildomai elektroninę plokštę bet kokio galingumo kaloriferiaus valdymui. 

Taip pat galima užsakyti specialią (su apsaugos laipsniu IP54) ventiliacijos įrenginio versiją. 

Nepageidaujant naudotis elektriniu šildymu, tiekiamą orą, prieš jam patenkant į patalpą, galima pašildyti, įrengus šildymą vandeniu, naudojant trečios šalies elektroninį valdiklį, pavyzdžiui,  ОВЕН ТРМ 101 ШСАУ-БК-ТРМ101-0.06. 

Reikia pažymėti, kad EFFECTER rekuperatoriai vienodai efektyviai palaiko tiek šilumą ir drėgmę kambaryje žiemą, tiek vėsą, oro kondicionieriaus sukurtą patalpoje, vasarą.  

T.y., jei lauke yra didelė drėgmė (pavyzdžiui,  prieš lietų), patalpoje vis tiek bus išlaikytas esamas komfortiškas drėgmės lygis. 

Ir, žinoma, naudojant EFFECTER rekuperatorius, iki 20-25% sumažėja elektros energijos sąnaudos oro kondicionieriaus darbui.  Juk kondicionieriams nėra būtina iš naujo atvėsinti ir nusausinti visą per ventiliacijos sistemą tiekiamą orą. 

Šis parametras ypač svarbus tokioms patalpoms kaip, pavyzdžiui, skerdyklos. Vasarą ten turi būti išlaikoma + 10°C temperatūra, ir tuomet į pagalbą ateina mūsų technologijos, vienodai veiksmingai išlaikančios šilumą žiemos metu ir sumažintą patalpų temperatūrą vasaros metu. 

Šaldymo įrangos eksploatavimo išlaidų taupymas visos  vasaros metu bus iškart labai pastebimas. Oro kondicionierių gamintojai teigia, kad, didinant tikslinę temperatūrą 2-3 laipsniais, sutaupoma iki 20% elektros energijos. Norisi pridurti, kad pusiau pramoninių EFFECTER rekuperatorių pagalba oro keitimas galimas net šaldikliuose, jei reikia, netgi jį dezinfekuojant, net nepaisant to, kad vasarą temperatūra  jų viduje -30 ° C.  

Eksploatavimo metu EFFECTER rekuperatoriai reikalauja tik priežiūros ir tiekiamo arba šalinamo oro filtrų keitimo (vidutinė tiekiamo ir šalinamo oro filtrų rinkinio kaina 200-750 m3/val. našumo įrenginiams yra apie 40 eurų).  

Montuojant EFFECTER rekuperatorius, svarbu, kad išoriniai ortakiai būtų pakelti į aukščiausią įmanomą tašką, o po to nueitų prie išorinės sienos su nedideliu - kelių laipsnių - nuolydžiu, kad  drėgmė iš lauko nepatektų  į ortakių sistemą. 

Įvertinus visas charakteristikas, EFFECTER oro rekuperatorius yra teisingas pasirinkimas, organizuojant oro tiekimo-šalinimo ventiliaciją su šilumos ir drėgmės rekuperacija  visose gyvenamosiose patalpose:  bute, kotedže, sodyboje ar biure.

Veikiant ventiliacijos sistemai ir oro srautui pasikeičiant mažiausiai pusantro karto, į akis iškart kris sumažėjęs dulkių, skraidančių patalpos ore, kiekis, ir vėliau jas bus galima pamatyti tik porą kartų per metus, aptarnaujant filtrus.  

Tačiau mes patariame klientams privačiose statybose tokiose patalpose kaip vaikų kambariai, miegamieji ir svetainės taikyti trigubą oro kaitą.

Montuojant  pusiau pramoninio tipo EFFECTER rekuperatorius, kurių našumas 1600, 2400 3400, arba 5000 m3/val, tokiuose objektuose, kaip kelių tūkstančių m2 gamybos patalpos arba daugiaaukštis verslo centras, bet kuris savininkas gali greitai pajusti sutaupytus šimtus ir tūkstančius šilumos kilovatus ir didelę pinigų sumą, išleidžiamą šildymui ir nuolatiniam oro kaitinimui, kas valandą tiesiog išplaukiančią pro vamzdį, kai naudojama neefektyvi įranga su papildomu oro kaitinimu.  EFFECTER rekuperatorių atsipirkimo laikotarpis tokiuose objektuose daugeliu atvejų yra maždaug vieneri metai, lyginant su 2-3 metais, kai naudojamas oro pašildymas elektra arba vandeniu.


Visos teisės saugomos © EFFECTER.EU 2013-2017 m.