Kodėl verta rinktis EFFECTER rekuperatorius?


EFFECTER – tai energiją taupantis agregatas, skirtas patalpų vėdinimui, išsaugant šilumą žiemą ir vėsą vasarą. Be to žiemą oras drėkinamas, o vasarą – sausinamas. Todėl EFFECTER įrenginys garantuoja komfortą bet kuriuo metų laiku. EC ventiliatorių variklių maitinimo technologija, lyginant su įprastais asinchroniniais varikliais, leidžia sutaupyti iki 50% elektros energijos. Integruota automatika leidžia atskirai valdyti oro tiekimo ir šalinimo ventiliatorių greičius, naudoti 1 iš 10 greičių diapazono, valdyti įrenginį nuotoliniu būdu.

EFFECTER rekuperatorių SAVYBĖS

 1. Stabiliai didelis  ventiliacijos įrenginių EFFECTER grąžinamos šilumos kiekis
 2. Įspūdingas drėgmės balansas.  EFFECTER įrenginiai užtikrina tiekiamo oro drėkinimą žiemą ir džiovinimą vasarą
 3. Didelis vėsos grąžinimo kiekis karštu metų laiku. Kondicionavimo įrangos sunaudojamas energijos kiekis sumažėja 20-35%
 4. Ypatingas atsparumas šalčiui ir stabilus darbas esant itin žemoms temperatūroms. Su papildomu „žiemos komplektu“ – iki -560C
 5. EbmPapst ventiliatoriai. Pirmaujančio Vokietijos gamintojo EbmPapst ventiliatoriai su Greentech technologija

Pastovios srovės EC ventiliatoriai. Sunaudoja iki 50% mažiau elektros energijos

 1. Aukšto lygio filtracija. Kišeniniai filtrų gamybai naudojamos medžiagos pasižymi antivirusinėmis ir antibakterinėmis savybėmis
 2. Entalpinis membraninis šilumokaitis. Garui laidi, tvirta iš organinių polimerų pagaminta membrana išsaugo visas ekologiškas šviežio oro  savybes
 3. Patikimas korpusas iš daugiasluoksnės plokštės su aliucinku. Korpuso apšildymo sluoksnio storis skirtingose vietose siekai iki 20-60 mm.
 4. Dvipakopė arba tripakopė rekuperacija. 2-3 padidinto ploto šilumokaičiai su itin dideliu šilumokaitos plotu
 5. Žemos energijos sąnaudos. Dėl šios priežasties žymiai sumažėja eksploatacijos kaštai
 6. Nereikalingas drenažo sistemos montavimas, todėl įrenginį galima  montuoti bet kokioje padėtyje, net ir kampu į plokštumą

EFFECTER rekuperatorius tai:

 • Šviežias oras kiaurus metus,  sumokant tik už ventiliatorių sunaudotą elektros energiją
 • Nereikalingas tiekiamo oro pašildymas, todėl sunaudojama mažai elektros energijos (tik ventiliatorių darbui)
 • Galimybė montuoti šaltose ir nešildomose patalpose (rūsyje, katilinėse, sandėliavimo patalpose, balkonuose, palėpėse)
 • Kokybė su kokybės ženklu. Įrenginiai testuojami gamybos vietoje
 • Nesusidarantis kondensatas ir nereikalinga jo drenažo sistema
 • Galimybė montuoti bet kokioje padėtyje
 • Patikimas ir ilgas naudojimas be rūpesčių (įsirengei ir pamiršai)

 

Schema

EFFECTER rekuperatoriuose yra naudojami membraninio tipo šilumokaičiai,  atgal į patalpą grąžinantys  ne tik šilumą, bet ir iki 85% drėgmės. O tai sąlygoja sveiką patalpų mikroklimatą žiemą ir žymiai sumažina drėkinimo išlaidas, nes yra išsaugomas nustatytas drėgmės lygis.

Įprastuose rotorinio tipo rekuperatoriuose ar su įprastu metaliniu šilumokaičiu visa drėgmė išmetama į lauką.  

Išimtis yra speciali rotorinių šilumokaičių modifikacija, pakankamai retai sutinkama mūsų rinkoje, kurios būgnas padengtas higroskopiška danga, padedančia sugrąžinti apie 30-40% drėgmės. 

Rekuperatorių EFFECTER konstrukcijoje naudojamas ne vienas, o trys šilumokaičiai. Tai leidžia išvengti vienoje šilumokaičio kasetėje lauko oro srauto su temperatūra, siekiančia -30 ° C susitikimo su  ištraukiamo, drėgmės prisotinto,  oro srauto su + 20 ° C temperatūra,  tokiu būdu pasiekiant EFFECTER ventiliacijos įrenginių aukštą atsparumą šalčiui iki  -35°С. 

Kitų gamintojų centralizuotuose oro tiekimo-šalinimo įrenginiuose su šilumos rekuperacija garantuojamas stabilus veikimas be užšalimo, kai maksimali aplinkos temperatūra neviršija -15°C, ko visiškai pakanka Vakarų Europos šalyse.  

EFFECTER rekuperatoriaus šilumokaičio kasečių gamyboje naudojama itin plona garui pralaidi 28 mikronų storio membrana, turinti specialiųjų savybių ekstremaliose situacijose (pvz., esant didelei drėgmei ar šalčiui, nepermirksta ir netrūkinėja, o, priešingai, stiprėja ir įsitempia). 

Itin plonos membranos storis ir padidintos šilumokaičio kasetės leidžia pasiekti maksimalų šilumos perdavimo plotą (pastarasis nurodomas kiekvieno modelio aprašyme) ir sumažinti oro greitį šilumokaityje, o tai garantuoja itin aukštą sklandžios ir tolygios šilumos ir drėgmės rekuperacijos efektyvumą.  

Priklausomai nuo naudojamų technologijų, daugumos siūlomų rekuperatorių gamintojai deklaruoja jų 50-77% efektyvumą, darbo diapazone + 20°C ÷ 0°C (kai šilumokaitis metalinis) arba + 20°C ÷ -15°C (kai šilumokaitis rotorinis arba viengubas garams pralaidus). EFFECTER rekuperatorių šilumos grąžos efektyvumas 80-95% darbo diapazone + 20°C ÷ -35°C.  

Rekuperatorių EFFECTER konstrukcijoje nėra judančių dalių, oro srautai atskirti ir nesusimaišo.

Rotorinių rekuperatorių centrinėje dalyje įrengtas judantis elektra varomas būgnas iš aliuminio folijos sumaišo iki 3% oro srautų, todėl į patalpą gali būti perduodami kvapai, o, lauko temperatūrai esant apie -10°C, ant plaušelių, kurie atskiria oro srautus, formuojasi  ledo kristalai, besiliečiantys su judančiu aliuminio folijos būgnu ir todėl skleidžiantys skambėjimo garsą.  

EFFECTER oro tiekimo-šalinimo ventiliacijos įrenginiuose su šilumos ir drėgmės rekuperacija  nesusidaro kondensatas, ir todėl nereikalinga jo šalinimo sistema. Tai leidžia juos montuoti bet kurioje plokštumoje ar net kampu į plokštumą.  

Dėl tos pačios priežasties nekyla pavojus, kad rekuperatoriaus "kanalizacijos" sistema taps ne visada taikiai sugyvenančių su žmonėmis įvairių gyvų kultūrų prieglobsčiu.

Rekuperatoriai, kuriems reikalinga kondensato šalinimo sistema, - su metaliniais šilumokaičiais -skirstomi į horizontalius, vertikalius ir viršlubinius modelius. 

EFFECTER įrenginiuose naudojami Europoje pirmaujančios ventiliatorių gamintojos EBM PAPST (Vokietija) EC varikliai, kurių technologija specialių elektroninių sprendimų pagalba emuliuoja trifazį variklio apvijų maitinimą, kai yra pajungta viena  fazė. 

Tai leidžia žymiai padidinti ventiliatorių našumą ir slėgį, sutaupant iki 50% elektros energijos, lyginant su tradiciniais asinchroniniais varikliais.  

Taip pat įrenginiai su įmontuotais EC ventiliatoriais kelia daug mažiau triukšmo, nes, jiems dirbant, jo praktiškai nesigirdi. 

EFFECTER oro rekuperatoriai turi aukštas slėgio charakteristikas. Pavyzdžiui, modelio ER-350V3 našumas yra 350 m3/val., kai slėgis 166 Pa, o modelio ER-750V3 - 700 m3/val., kai slėgis 144 Pa.

Kartais šilumos rekuperacijos įrenginių gamintojai deklaruoja savo oro tiekimo-šalinimo ventiliacijos  įrenginių našumą iki 700 m3/val., o toks našumas pasiekiamas tik prie 0 Pa, t.y., be apkrovos.  

Bet, jeigu šis rekuperatorius bus apkrautas standartiniais ortakiais, pavyzdžiui, 3-kambarių bute, kai aerodinaminis pasipriešinimas 150÷200 Pa, tikrasis tokio rekuperatoriaus efektyvumas bus tik 400 m3/val. Tokią informaciją rodo įrenginio našumo diagrama jo aprašyme . 

Renkantis ventiliacijos įrenginį, reikia būti labai apdairiam.

Negalima leisti, kad dėmesį užliūliuotų žodžiai "šiuolaikiniai energiją taupantys sprendimai", "subtilus dizainas", "beveik begarsis veikimas" ir t.t., nes priešingu atveju gali nemaloniai nustebinti įsigytas įrenginys su  8-9 kW elektriniu šildytuvu per mažame plono, nepatvaraus, prastai izoliuoto korpuso ventiliacijos įrenginyje, kurio našumas  600÷700 m3/val. ir kuris taupys energiją ir tyliai veiks tik budėjimo režime.

Tik gerai žinomi Vokietijos gamintojai, siūlantys į sieną įmontuojamus apie 100 m3/val. našumo rekuperatorius, naudojimo instrukcijose sąžiningai įspėja, kad etatinis(?) ir tylus rekuperatoriaus darbo režimas yra dirbant 30% našumu, o esant  kokiai nors neįprastai situacijai (pavyzdžiui, kai lauko temperatūra Miunchene žemiau -10 ° C) suveikia „protinga“ elektronika ir išjungia prietaisą.  

 

Reikia pabrėžti, kad mažiausias ventiliacijos įrenginio, skirto Baltijos regionui, korpuso storis, montuojant įrenginį patalpoje ir naudojant sienelių vidinei šilumos izoliacijai medžiagas PUR arba PIR tipo su minimaliu šilumos laidumu, yra 40 mm.  

Visos aukščiau aprašytos technologinės ir konstrukcinės savybės bendrai lemia pastovų 80÷95% rekuperacijos  efektyvumo koeficientą, tiesiogiai priklausantį nuo temperatūros ir drėgmės sąlygų lauke ir patalpose.  

Minimalus 80% rekuperacijos lygis reiškia, kad, lauko temperatūrai esant -24°C, o kambario + 20°C, tiekiamo oro, šildomo rekuperatoriaus EFFECTER trigubame šilumokaityje, temperatūra bus 13°C. 

Tai reiškia, kad standartinėje EFFECTER rekuperatorių komplektacijoje oro šildymui nenaudojami vandens ar elektros kaloriferiai. 

 Ir ši taisyklė galioja bet kokio našumo modeliui, nuo 160 iki 5000 m3/val.

Kadangi amžinojo variklio nėra, akivaizdu, kad rekuperacijos efektyvumas, esant žemai lauko temperatūrai, mažėja, nes reikia perkelti vis didesnį šilumos kiekį  iš šalinamo oro srauto į tiekiamą.  

Tačiau, norint naudoti EFFECTER oro tiekimo-šalinimo ventiliacijos įrenginius organizuojant, pavyzdžiui, daugkartinę oro apykaitą kazino patalpose, integruota EFFECTER rekuperatorių automatika pagal nutylėjimą leidžia valdyti du išorinius elektrinius mažos galios kaloriferius iki 1,2 kW, gebančius pakelti temperatūrą keletu °C, arba reikia užsakyti papildomai elektroninę plokštę bet kokio galingumo kaloriferiaus valdymui. 

Taip pat galima užsakyti specialią (su apsaugos laipsniu IP54) ventiliacijos įrenginio versiją. 

Nepageidaujant naudotis elektriniu šildymu, tiekiamą orą, prieš jam patenkant į patalpą, galima pašildyti, įrengus šildymą vandeniu, naudojant trečios šalies elektroninį valdiklį, pavyzdžiui,  ОВЕН ТРМ 101 ШСАУ-БК-ТРМ101-0.06. 

Reikia pažymėti, kad EFFECTER rekuperatoriai vienodai efektyviai palaiko tiek šilumą ir drėgmę kambaryje žiemą, tiek vėsą, oro kondicionieriaus sukurtą patalpoje, vasarą.  

T.y., jei lauke yra didelė drėgmė (pavyzdžiui,  prieš lietų), patalpoje vis tiek bus išlaikytas esamas komfortiškas drėgmės lygis. 

Ir, žinoma, naudojant EFFECTER rekuperatorius, iki 20-25% sumažėja elektros energijos sąnaudos oro kondicionieriaus darbui.  Juk kondicionieriams nėra būtina iš naujo atvėsinti ir nusausinti visą per ventiliacijos sistemą tiekiamą orą. 

Šis parametras ypač svarbus tokioms patalpoms kaip, pavyzdžiui, skerdyklos. Vasarą ten turi būti išlaikoma + 10°C temperatūra, ir tuomet į pagalbą ateina mūsų technologijos, vienodai veiksmingai išlaikančios šilumą žiemos metu ir sumažintą patalpų temperatūrą vasaros metu. 

Šaldymo įrangos eksploatavimo išlaidų taupymas visos  vasaros metu bus iškart labai pastebimas. Oro kondicionierių gamintojai teigia, kad, didinant tikslinę temperatūrą 2-3 laipsniais, sutaupoma iki 20% elektros energijos. Norisi pridurti, kad pusiau pramoninių EFFECTER rekuperatorių pagalba oro keitimas galimas net šaldikliuose, jei reikia, netgi jį dezinfekuojant, net nepaisant to, kad vasarą temperatūra  jų viduje -30 ° C.  

Eksploatavimo metu EFFECTER rekuperatoriai reikalauja tik priežiūros ir tiekiamo arba šalinamo oro filtrų keitimo (vidutinė tiekiamo ir šalinamo oro filtrų rinkinio kaina 200-750 m3/val. našumo įrenginiams yra apie 40 eurų).  

Montuojant EFFECTER rekuperatorius, svarbu, kad išoriniai ortakiai būtų pakelti į aukščiausią įmanomą tašką, o po to nueitų prie išorinės sienos su nedideliu - kelių laipsnių - nuolydžiu, kad  drėgmė iš lauko nepatektų  į ortakių sistemą. 

Įvertinus visas charakteristikas, EFFECTER oro rekuperatorius yra teisingas pasirinkimas, organizuojant oro tiekimo-šalinimo ventiliaciją su šilumos ir drėgmės rekuperacija  visose gyvenamosiose patalpose:  bute, kotedže, sodyboje ar biure.

Veikiant ventiliacijos sistemai ir oro srautui pasikeičiant mažiausiai pusantro karto, į akis iškart kris sumažėjęs dulkių, skraidančių patalpos ore, kiekis, ir vėliau jas bus galima pamatyti tik porą kartų per metus, aptarnaujant filtrus.  

Tačiau mes patariame klientams privačiose statybose tokiose patalpose kaip vaikų kambariai, miegamieji ir svetainės taikyti trigubą oro kaitą.

Montuojant  pusiau pramoninio tipo EFFECTER rekuperatorius, kurių našumas 1600, 2400 3400, arba 5000 m3/val, tokiuose objektuose, kaip kelių tūkstančių m2 gamybos patalpos arba daugiaaukštis verslo centras, bet kuris savininkas gali greitai pajusti sutaupytus šimtus ir tūkstančius šilumos kilovatus ir didelę pinigų sumą, išleidžiamą šildymui ir nuolatiniam oro kaitinimui, kas valandą tiesiog išplaukiančią pro vamzdį, kai naudojama neefektyvi įranga su papildomu oro kaitinimu.  EFFECTER rekuperatorių atsipirkimo laikotarpis tokiuose objektuose daugeliu atvejų yra maždaug vieneri metai, lyginant su 2-3 metais, kai naudojamas oro pašildymas elektra arba vandeniu.


Visos teisės saugomos įstatymų © EFFECTER.EU 2013-2019 m.